Hakkımızda

Hakkında

Doç. Dr. Numan BAYDİLLİ

1984 yılında Kayseri’de doğan Dr. Numan BAYDİLLİ, Tıp fakültesi eğitimini Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2007 yılında tamamlamıştır.

2007-2013 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’nda üroloji ihtisasını tamamlamıştır. 2013-2016 yıllarında arasında Dr. Süreyya Adanalı Göksun İlçe Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamlamıştır. 2016 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’na öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır. 2017-2020 yılları arasında Yardımcı Doçent doktor olarak çalışmış ve 2020 yılında Doçent Doktor unvanı kazanmıştır.

2017 yılında İstanbul’da yapılan sınavı başarıyla geçerek Avrupa Ürolojisi Yeterlilik Sertifikası (Fellow of European Board of Urology) ünvanını almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında İstanbul’da ICS ONAYLI Bristol Ürodinami kursuna katılmış ve yapılan sınavda başarılı olarak Bristol Ürodinami Sertifikası’nı (Bristol Certificate In Urodynamics Course) almaya hak kazanmıştır.

Uluslararası indeksli dergilerde yayınlanmış 60’ı aşkın makalesi ve bu makalelere 120’nin üzerinde atıfı bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası 45’i aşkın kongre, seminer ve bilimsel toplantılara katılmış ve konuşmacı olarak yer almıştır. Hem erişkin hem de çocuk ürolojisi alanında sayısız ameliyatı başarı ile tamamlamıştır.

2022 yılında Dünyanın Üroloji alanında en prestijli topluluklarından olan Avrupa Üroloji Derneği Çocuk Ürolojisi çalışma grubunun (EAU-YAU) Pediatrik Üroloji alanında oluşturulan çalışma grubuna kabul edilmiştir.

Dr. Baydilli, evli ve bir çocuk babasıdır.

SERTİFİKALAR